Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Janów Podlaski: Stadion za blisko kościoła?

Utworzony przez pan kościelny, 24 stycznia 2012 r. o 15:26
Francuskie świątynie popadają w ruinę zapomniane przez Kościół i wiernych czytaj ze żródła: Francuskie_swiatynie_popadaja_w_ruine_zapomniane Nie można też zmusić księży do zorganizowania koncertu lub spektaklu na terenie kościoła. Jeśli uznają, że groziłoby to profanacją świątyni, mają prawo odmówić. Merowie stają więc przed dramatycznym wyborem: skąd wziąć pieniądze na budowę boiska szkolnego, remont szpitala i renowację kościołów. We Francji nie ma możliwości przekazania części podatku obywateli na cele kościelne. 6-7 tys. kościołów jest tak zniszczonych, że nie nadaje się już do użytku. W maju w miejscowości Saint-Chamant odbyło się referendum w sprawie przyszłości tamtejszego kościoła. Ponad 80 proc. mieszkańców opowiedziało się przeciwko jego zburzeniu. Mer wystąpił z propozycją zburzenia, ponieważ stan kościoła zagraża bezpieczeństwu wiernych. Okazało się jednak, że rozebranie świątyni kosztuje 150 tys. euro, tyle ile wyniósłby koszt jego renowacji. Nie ma pieniędzy ani na jedno, ani na drugie i pozostaje czekać, aż kościół sam się rozpadnie. Czy podobny los czeka większość francuskich świątyń, jeśli nie ma pieniędzy na ich renowację i nie ma też zgody na zmianę ich przeznaczenia? - Coraz więcej ludzi ucieka z miast, by mieszkać na prowincji i pracować w mieście za pośrednictwem internetu. Wierzę, że małe miasteczka i wsie na nowo zapełnią się mieszkańcami, którzy zechcą wesprzeć renowację zabytków francuskiej kultury. W tym cała nadzieja - mówi prezes Obserwatorium Dziedzictwa Religijnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CBA: Coraz więcej łapówkarzy wśród samorządowców. "Na gminno-rodzinnym interesie zarobili 5 mln zł" czytaj ze źródła : Coraz_wiecej_lapowkarzy_wsrod_samorzadowcow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skarbonką Kościołów są wierni http://wyborcza.pl/1,75515,11473812,Skarbonka_Kosciolow_sa_wierni.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie angażujemy się aby nie być zauważalnym bo to kosztuje ! utratę zdrowia lub pracy ! prześladowanie wójta lub proboszcza ! po co mi !przerzucę uciemiężenie i zemstę na innych! żyjemy znieczuleni przez dobrobyt ! staje się celem samym w sobie ! nie ma ofiary , pojednania , zaangażowania ! DLA SPRAWIEDLIWOŚCI ! spaw by życie me nie gorzało ! nie pozwól tylko brać ! dał upokorzenie i zrównania z niczym , osobisty interes ! biorąc w posiadanie bliska osobę lekceważenie ! przypomina o godności osoby ludzkiej, szacunek dla osoby ludzkiej tam go ukrzyżowano ! wypisano winy ! wyśmiać i upokorzyć ! króla w królestwie bez granic dotyka śmierć ! na krzyżu nauczyłeś nas kochać! czym jest prawdziwa miłość! akceptacja daje siebie ! Jezus umiera na krzyżu !Boże mój czemuś mnie opuścił ! czuje się opuszczony przez swojego Ojca ! opuszczenie, wykluczenie ! daj nam jedność ! nie skorzystałeś ze sposobności sprawiłeś by nasze życie ubogacić ! tyko patrząc na Ciebie możemy przeżyć znieważenie , upokorzenie niewinnych ! cierpiącego tak niezmiernie niech Bóg podziela mój ! wziął na siebie ciężar naszych nieprawości ! dają to z miłości ! aby w swojej wolności zwracali się do Boga ! umarły dla nas ! możesz rozciągnąć ramiona w nieskończoność ! puki Ty nie przejmiesz mnie ! złożono ciało ! pusty grób ! Bóg stał się człowiekiem ! pocieszajcie się wzajemnie ! świadomość że zrozumieli niewielką część ! Jezus żyje na zawsze i nam towarzyszy ! gdy ulegnie śmierci ciało, dusza obleczona chwała, niech osiągnie raj ! nowa nadzieja ! ileż to drogi stają się trudne ! droga krzyżowa jest zachętą moc do przekraczania trudności ! potrzeba bycia kochanym 1 kiedy nasze rodziny staja trudności uciskowi, prześladowania, gnębienia, Jezus jest obecny ze swoja miłością ! do tej miłości musimy się zwracać by dalej kroczyć z nadzieja ! w ukrzyżowanym człowieku śmierć nabiera nowego znaczenia ! powierzmy siebie Matce Chrystusa ! niech prowadzi nasze serca ! definitywne zwycięstwo, nad żalem cierpieniem i pastwieniem się ! Niech was błogosławi duch i Ojciec święty !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.portal.pwr.wroc.pl/files/prv/id24///materialy_promocyjne/kartki_swiateczne_2012/kartka2_2012_en.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://i715.photobucket.com/albums/ww152/hussein2000/P1-1-1.gif
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielkanocny pacierz - ks. Jan Twardowski Nie umiem być srebrnym aniołem - Ni gorejącym krzakiem - Tyle Zmartwychwstań już przeszło- A serce mam byle jakie. Tyle procesji z dzwonami - Tyle już alleluja - A moja świętość dziurawa Na ćwiartce włoska się buja. Wiatr gra mi na kościach mych psalmy - Jak na koślawej fujarce - Żeby choć papież spojrzał Na mnie - przez białe swe palce. Żeby choć Matka Boska Przez chmur zabite wciąż deski - Uśmiech mi Swój zesłała Jak ptaszka we mgle niebieskiej. I wiem, gdy łzę swoją trzymam Jak złoty kamyk z procy - Zrozumie mnie mały Baranek Z najcichszej Wielkiej Nocy. Pyszczek położy na ręku - Sumienia wywróci podszewkę - Serca mojego ocali http://purplefolie.p.u.pic.centerblog.net/lmt47bzh.png Z okazji Świąt Wielkiej Nocy chcielibyśmy podziękować wszystkim którzy czynie włączyli się w obronę nieruchomości obejmujących grunty Rektoratu Kościołka p.w. Św. Jana Chrzciciela, Bóg Zapłać wszystkim ludziom dobrej woli ! życząc Wam i Waszym rodzinom wiele łask Bożych,zdrowia, szczęścia i radości. Janowianie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaja z jajami~ Grupa: wiemy że zostawia żonę , bo są młodsze, chętne dala zysku w pracy ! ale za 14.000,oo zyli no niestety ! różowe okienka ! OTWORMEM ! ma sie własnie mieszkania i dochody też własne z wynajmu ! trzeba się sprawdzac czy jest się jeszcze chłopem z jajami ! czy tyko się płaci za jaja !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czym żyje parafia w Janowie Podlaskim? (…)W dniu kiedy Ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski na prośbę janowskiego stowarzyszenia zawiesił petycję wójta dotyczącą sprzedaży ogrodu po dominikańskiego, mieszkańcy parafii w liczbie 28 osób przybyli na zaproszenie proboszcza i uporządkowali teren wokół kościoła Św. Jana Chrzciciela. Ofiarna praca zebranych przekroczyła w skutkach najśmielsze oczekiwania. Jednak za sugestią Pana Konserwatora Jana Maraśkiewicza, czeka nas podobna akcja. Mianowicie pozyskanie grubego żwiru, odkopanie fundamentów na głębokość 40 cm. i obsypanie żwirem. Następnie uporządkowanie terenu wokół fundamentów z pochyłością w kierunku chodnika. (C.d.n. w N-rze 16)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Modlitwy i pamięć o poległych pod Smoleńskiem http://www.e-wspolnota.com/Biala_Podlaska/Wydarzenia/Modlitwy_i_pamiec_o_poleglych_pod_Smolenskiem-3400/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Modlitwy o pamięć napisał:
Modlitwy i pamięć o poległych pod Smoleńskiem http://www.e-wspolnota.com/Biala_Podlaska/Wydarzenia/Modlitwy_i_pamiec_o_poleglych_pod_Smolenskiem-3400/
Jakiż związek ma wypadek lotniczy z tematem wsi Janów Podlaski (zwany Biskupim)?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jakiż związek ma wypadek lotniczy z tematem wsi Janów Podlaski (zwany Biskupim)?
A czy po śaiętach spadły ceny jaj ?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A czy po śaiętach spadły ceny jaj ?????
Po Świętach jaja opadły i nie tylko, natomiast dalej te bez pieczątki są nielegalne na terenie Eurokołochozu, więc każdy kto posiada jaja nie opieczętowane narażony jest na ich przepadek lub mandat. Chłopie zalegalizuj swe jaja, Unia ostrzega.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie stadion zbyt blisko kosciola, tylko ow przybytek nazbyt blisko stadionu! Najleposzym rozwiazaniem byloby pogonic pasibrzuchow pod jasna cholere, a "Dum Bozy" zaadoptowac na hale sportowa! wtedy bylyby osiagniecia i wyniki ...cuda! A tak juz na powaznmie, to przeciez w naszej polskiej rzeczywistosci nikt z klecha nie wygra i dlatego nalezaloby zastanowic sie nad innym rozwiazaniem. Na nich przyjdzie jeszcze czas oczywiscie, jesli sami potrafimy zaczac myslec racjonalnie io panstwowotworczo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czym żyje parafia w Janowie Podlaskim?(…)W dniu kiedy Ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski na prośbę janowskiego stowarzyszenia zawiesił petycję wójta dotyczącą sprzedaży ogrodu po dominikańskiego, mieszkańcy parafii w liczbie 28 osób przybyli na zaproszenie proboszcza i uporządkowali teren wokół kościoła Św. Jana Chrzciciela. Ofiarna praca zebranych przekroczyła w skutkach najśmielsze oczekiwania. Jednak za sugestią Pana Konserwatora Jana Maraśkiewicza, czeka nas podobna akcja. Mianowicie pozyskanie grubego żwiru, odkopanie fundamentów na głębokość 40 cm. i obsypanie żwirem. Następnie uporządkowanie terenu wokół fundamentów z pochyłością w kierunku chodnika. (C.d.n. w N-rze 16)
czy podobne prace przy dużym kościele były wykonywane w czynie społecznym czy wykonywały to firmy za pieniądze ? np. wykładanie kostką granitową wokoło kościoła ? Po co Panu Bogu granit ? czy wierzącym jak druga świątynia popada w ruinę ? Obowiązkiem proboszcza jest dbanie o kościoły niech nie przerzuca wszystkiego na wiernych bo popędzą zza ołtarza na polowanie i sami będą msze odprawiać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
strona Gosi w fundacji Słoneczko http://www.fundacja-sloneczko.pl/page.php?idd=op&ida=139/M Fundacja Słoneczko Kwoty można wpłacać: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 w celu zbierania środków finansowych na leczenie i rehabilitację Małgorzaty Markowskiej symbol 139/M lub przekazując l% podatku; Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" 77-400 Złotów, Stawnica 33 zarejestrowana jako Organizacja Pożytku Publicznego pod numerem KRS 0000186434 z zapiskiem na leczenie Małgorzaty Markowskiej z dopiskiem 139/M kontakt e-mail sienkiewicza46@wp.pl tel kom 663259155 http://gosiaczek40.blogspot.com/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś wie, dlaczego największym pijakom w Janowie policja nie zabiera prawa jazdy? czy jedni są równiejsi od innych?????????????????? pocieszam się,że kiedyś prawo będzie jednakowe dla wszystkich, tylko szkoda osób, które stracą życie bo pijaczysko za kierownicą nie zauważyło pieszego....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://powiemto.pl/bez-kategorii/koscioly-na-sprzedaz/ Kościoły na sprzedaż ! mieszkańcy Janowa Podlaskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba kupić kościół, żeby go oddać biskupowi ! na działalność chrześćiańską ! czyli żeby tam były odprawiane msze dla ludzi ! paranoja chrześcijańska ! biskupowi musi sie opłacać ! wszystko inne to brednie chrześcijańskie !! za pieniądze wiernych !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://demotywatory.pl/3759224/Wiec-walczmy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...